Skip to main content
Zabieg stomatologiczny

Implantoprotetyka

Implantoprotetyka jest to rodzaj leczenia składający się z części chirurgicznej ( wszczepienie implantu) oraz z protetycznej , czyli odbudowy zęba na implancie (korona , most, proteza).

Implanty są bezpieczne, trwałe i zapewniają szeroką gamę rozwiązań protetycznych, gdyż mogą być stosowane przy brakach uzębienia częściowych i całkowitych.

Implant to sztuczny korzeń , który tkwi w tkance kostnej szczęki lub żuchwy, aby służyć jako solidne i trwałe podparcie dla nowych zębów lub protez.

Implanty wykonane są z metalu- jest to tytan- materiał całkowicie kompatybilny i biozgodny z ludzkim organizmem. Stosując implanty dentystyczne nie musimy szlifować zębów sąsiednich.Implanty są też doskonałymi stabilitazorami protez całkowitych.

Zabieg implantacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i po odczekaniu czasu niezbędnego na wgojenie się implantu, tj. 3 m-ce w żuchwie i 6 m-cy w szczęce, można przystąpić do zaplanowanej wcześniej części protetycznej.

W naszej ofercie znajduje się też odbudowa na implantach : Abutments4life szwajcarskiej firmy Cendres Métaux. Jest to wygodna , komfortowa metoda skracająca czas leczenia przez natychmiastowe osadzenie łącznika i korony tymczasowej na wszczepionym implancie. Metoda ta zapewnia też wysokoestetyczne efekty gojenia dziąsła i polecana jest dla zębów przednich.

Implanty znalazły zastosowanie również w innych dziedzinach stomatologii,np w ortodoncji używane są mikroimplanty do mocowania systemów sił lub łuków.