Skip to main content
Zabieg stomatologiczny

Vector Paro

Vector Paro to pewna, łagodna i delikatna metoda leczenia przyzębia. Jest to urządzenie piezoelektryczne, które wykorzystuje unikatowy sposób rozbijania biofilmu patologicznego.Urządzenie posiada dwie rękojeści- skaler i końcówkę paro i dzięki temu służy do pracy  nad i poddziąsłowej.

Wyjątkowa terapia wektorowa polega na bezpiecznym zastosowaniu energii ultradzwiękowej dzięki niepowtarzalnej konstrukcji urządzenia. Rękojeść paro z  mikrokońcówką tworzy kąt prosty, dzięki czemu ruch pracy w kieszonce zapewnia atraumatyczność pracy , eliminując drgania boczne (brak możliwości uszkodzenia powierzchni korzenia). Linijny charakter pracy mikrokońcówek powoduje zminimalizowanie wrażeń bólowych, a usunięcie kamienia i osadu następuje w sposób delikatny, przyjemny i skuteczny.

Urządzenie wyposażone jest w podajnik fluidu z hydroksyapatytem, którego podawanie podczas pracy zmniejsza objawy bólowe, co zapewnia komfort pacjentom z dużą nadwrażliwością zębów oraz delikatnie wybiela zęby( nawet o pół tonu).

Terapia wektorowa jest bezpiecznie używana szczególnie u pacjentów ze stałymi odbudowami protetycznymi( korony, mosty), gdyż nie rysuje porcelany oraz u pacjentów z wszczepionymi implantami- system mikrokońcówek jest przystosowany do dokładnego oczyszczenia kieszonki przy implancie, nie uszkadzając jego powierzchni . System ten z powodzeniem więc jest stosowany w periimplantitis- częstych zakażeniach przyzębia powstających przy implantach.

W Dental Art Studio zarówno lekarze, jak i higienistki odbyli specjalne przeszkolenie dotyczące właściwej pracy z Vector Scaler i Paro, aby podnieść poziom wykonywanych dla Państwa zabiegów.